W niedzielę, 5 października 2025 roku, w uroczystość poświęcenia włocławskiej katedry, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, młodzież naszej parafii (32 osoby) przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. To ważne wydarzenie było nie tylko osobistym spotkaniem młodych z Duchem Świętym, ale również pięknym świadectwem wiary całej wspólnoty parafialnej. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i chrzestnym za ich chrześcijańskie świadectwo oraz za przygotowanie naszej świątyni – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – do tej uroczystości.
Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i Żywym Różom za systematyczną modlitwę w intencji młodzieży i organizację rekolekcji REO, które pomogły młodym w duchowym przygotowaniu do przyjęcia sakramentu.
Za piękną liturgię dziękujemy p. Wiktorowi Zawadzie, Rafałowi Klimkowi i ministrantom, a za oprawę muzyczną – p. Bożenie Pietrzak wraz z chórem parafialnym Santiago.
W formacji kandydatów do bierzmowania szczególnie zaangażowali się liderzy grup: Gabriela Zwolińska, Karina Gradomska, Jakub Szafoni, Marcelina Przyłębska i Rafał Klimek – Bóg zapłać za wasze zaangażowanie, poświęcony czas i świadectwo wiary!
Niech Duch Święty, którego młodzi przyjęli, prowadzi ich drogami dojrzałej wiary, odwagi i świadectwa w codziennym życiu.