Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu

We wtorek, 30 września 2025 r. rozpoczęła się oficjalna część jubileuszowej pielgrzymki naszej diecezji do Rzymu, w której uczestniczy ok. 1200 wiernych i 70 kapłanów, w tym 17 osób z naszej parafii.

Uroczystą Mszę Świętą w bazylice św. Jana na Lateranie celebrował kard. Robert Sarah. Wspólnie z pielgrzymami modlili się biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, bp senior Stanisław Gębicki oraz ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski.

Kardynał przypomniał: „Każdy Jubileusz jest wezwaniem do nawrócenia i głębszego zaangażowania w naśladowanie Jezusa Chrystusa. To także czas odnowienia przymierza miłości z Bogiem.

Szczególnym momentem pielgrzymki była także audiencja generalna w środę, 1 października 2025 r., podczas której Ojciec Święty Leon XIV serdecznie pozdrowił Polaków, a zwłaszcza pielgrzymów z diecezji włocławskiej.

Papież zaapelował: „Proszę was, byście w tym miesiącu codzienny różaniec ofiarowali w intencji pokoju. Niech wam towarzyszy opieka świętych Aniołów Stróżów! Z serca wam błogosławię.” Odpowiedzmy na apel Ojca Świętego, podejmując październikową modlitwę różańcową w intencji pokoju.