W sobotę, 18 października, jak co roku jesienią, wyruszyła parafialna pielgrzymka dziękczynno-błagalna do Częstochowy. W autokarze znalazło się 30 pielgrzymów z parafii św. Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej oraz 8 osób z innych parafii, które pragnęły w ten sposób zawierzyć swoje intencje Matce Bożej.
Podczas podróży był czas na modlitwę różańcową oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiew różnych pieśni. Po dotarciu na Jasną Górę uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Królowej Polski.
Po liturgii był moment na posiłek, indywidualną modlitwę oraz zwiedzanie sanktuarium. Zwieńczeniem pielgrzymki było głębokie w przeżyciu nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, odprawione w duchu zadumy i wdzięczności.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za wspólnie przeżyty czas modlitwy i świadectwa wiary. Składamy także podziękowanie za ofiarę w wysokości 420 zł, przekazaną na malowanie naszego kościoła parafialnego.
Niech Matka Boża Jasnogórska otacza opieką całą naszą wspólnotę parafialną!