- Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
- Bardzo serdeczne dziękuję za życzliwe przyjęcie pieszych pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię. Dziękuję za ofiary w wysokości 1050 zł (rok temu 2020 zł), które pozwoliły przygotować obiad dla włocławskich pątników; druhom strażakom za udostępnienie remizy; pani dyrektor za pomoc w przenocowaniu pielgrzymów w szkole w Kiełczewie; wszystkim, którzy przygotowali posiłki, a także tym, którzy otworzyli swoje domy i serca. To piękne świadectwo wiary i konkretnej miłości bliźniego.
- W środę zapraszam na procesję różańcową wokół kościoła z racji dnia fatimskiego, która będzie przed Mszą św.
- W piątek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dogmat o wniebowzięciu Maryi ogłosił papież Pius XII w 1950 r., potwierdzając wielowiekową tradycję Kościoła. Liturgię rozpoczniemy w czwartek, 14 sierpnia, o godz. 18.00 Mszą św. wigilijną. W uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W Polsce ten dzień znany jest jako święto Matki Bożej Zielnej. Na Mszę św. przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw do poświęcenia – jako wyraz wdzięczności Bogu za plony ziemi i Jego opiekę. To także dzień, w którym ofiarujemy Maryi nasze serca i codzienny trud.
- W tę uroczystość wspominamy również „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu i prośmy o pokój oraz jedność.
- Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
Sergiusz Wojciech Kędzierski, zam. w Leźnicy Wielkiej (poch. z Kamienia, par. Wrząca Wielka) i Ewelina Aneta Jaśkiewicz, par. św. Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej; Nikodem Strybel zam. w Brdowie i Angelika Szamjdzińska z Sokołowa;
Rafał Kołodziejczak z Kiełczewa Smużnego Pierwszego i Zofia Zuzanna Zdrodowska z par. św. Bartłomieja Apostoła w Osieku Wielkim.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej. - Do wieczności odszedł śp. Marek Puszczyk Wrzącej Wielkiej, lat 69. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
- W tym tygodniu nie będzie całodniowej adoracji w czwartek z powodu prac remontowych, które będą prowadzone w kościele.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- 10 sierpnia (niedziela) – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik (†258)
- 11 sierpnia (poniedziałek) – św. Klara (1194–1253), dziewica i założycielka klarysek
- 14 sierpnia (czwartek) – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941), męczennik z Auschwitz, franciszkanin.