- W sierpniu nasze myśli i modlitwy szczególnie kierujemy ku Matce Najświętszej. W najbliższy piątek, 22 sierpnia, obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Od wieków wierzymy, że Maryja króluje w niebie u boku swojego Syna. Także nasz naród powierzył Jej swoje losy – uczynił to król Jan Kazimierz w 1656 roku we Lwowie. Papież Pius XII uroczyście potwierdził tę prawdę w 1954 roku. Niech w naszej codzienności to wspomnienie umacnia wiarę i nadzieję oraz przypomina, że Maryja – Matka i Królowa – prowadzi nas do Jezusa.
- Trwa sierpień – czas szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Podejmijmy dobrowolne zobowiązania abstynenckie, ofiarując je w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Niech będzie to wyraz miłości bliźniego i troski o wspólne dobro. Maryi – Królowej złóżmy dar abstynencji, czasowej lub całkowitej, jako nasze wotum duchowe.
- W każdą środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocyo godz. 17.50, po której sprawowana jest wieczorna Eucharystia. Zachęcam, by powierzać swoje sprawy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.
- W sobotę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. To okazja, aby otoczyć modlitwą wszystkich, którzy cierpieli w tamtym czasie i oddali życie za wiarę, wolność i prawdę. Prośmy Boga, by ich świadectwo umacniało młode pokolenia w budowaniu świata opartego na wartościach chrześcijańskich.
- Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński wraz z Proboszczem Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie ks. Tomaszem Królem serdecznie zapraszają na uroczystość obchodów Święta Plonów, które będą miały miejsce w Przybyłowie (teren OSP) w dniu 24 sierpnia o godz. 15.30
- W naszych modlitwach pamiętajmy także o pielgrzymach podążających do sanktuariów maryjnych oraz o dzieciach, młodzieży i dorosłych korzystających z czasu wakacji. Prośmy o duchowe owoce pielgrzymowania, o bezpieczny wypoczynek i szczęśliwy powrót do domów.
- Zapowiedzi przedślubne:
- Sergiusz Wojciech Kędzierski, zam. w Leźnicy Wielkiej (poch. z Kamienia, par. Wrząca Wielka) i Ewelina Aneta Jaśkiewicz, par. św. Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej;
- Nikodem Strybel, zam. w Brdowie i Angelika Szamjdzińska z Sokołowa;
- Rafał Kołodziejczak z Kiełczewa Smużnego Pierwszego i Zofia Zuzanna Zdrodowska z par. św. Bartłomieja Apostoła w Osieku Wielkim. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
W tym tygodniu patronują nam:
- dziś, w niedzielę 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż, dominikanin i gorliwy misjonarz, odznaczający się szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej;
- w poniedziałek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak, siostra serafitka, której ostatnie słowa brzmiały: „Umieram z miłości, a Miłość miłości niczego odmówić nie może”;
- w środę, 20 sierpnia – św. Bernard z Clairvaux, opat cystersów, mistyk i doktor Kościoła, zwany „wyrocznią Europy”;
- w czwartek, 21 sierpnia – św. Pius X, papież, który odnowił życie eucharystyczne Kościoła i nazwany został „papieżem dzieci”.