DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 5 października 2025

  1. Sakrament Bierzmowania. Dziś, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, młodzież naszej parafii (32 osoby) przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Składam serdeczne podziękowania rodzicom i chrzestnym za chrześcijańskie świadectwo oraz przygotowanie świątyni – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – do tej uroczystości. Dziękuję wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i Żywym Różom za systematyczną modlitwę i organizację rekolekcji REO. Liturgię przygotowali: p. Wiktor Zawada i Rafał Klimek oraz ministranci, a oprawę muzyczną zapewniła p. Bożena Pietrzak wraz z chórem parafialnym Santiago. W formacji kandydatów do bierzmowania szczególnie zaangażowali się liderzy grup: Gabriela Zwolińska, Karina Gradomska, Jakub Szafoni, Marcelina Przyłębska i Rafał Klimek – Bóg zapłać za wasze zaangażowanie!
  2. Nabożeństwa różańcowe. Trwamy w miesiącu październiku – poświęconym modlitwie różańcowej. Zachęcam wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów – do codziennego udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym o godz. 30. Kto nie może przybyć do kościoła, niech modli się na różańcu w domu. Jak przypomniał Święty Jan Paweł II: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”(Rosarium Virginis Mariae, nr 1).
  3. Odpusty za różaniec. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca (5 tajemnic odmawianych w sposób ciągły), można uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.
  4. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – poniedziałek, 6 października. Jutro wspominamy w liturgii Świętą Siostrę Faustynę – Apostołkę Bożego Miłosierdzia. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do osobistej modlitwy o miłosierdzie dla siebie i świata. Jako Polacy, naśladujmy ducha jej zaufania Jezusowi.
  5. Święto Matki Bożej Różańcowej – 7 października (wtorek). W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Proszę rodziców o obecność z dziećmi.
  6. Serdecznie zapraszamy naAlpha – cykl spotkań, podczas których w swobodnej i przyjaznej atmosferze wspólnie poszukujemy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wiary, Boga i sensu życia. Spotkania mają miejsce w sali OSP we Wrzącej Wielkiej w środy o godzina 19:00. Każde spotkanie to: wspólny posiłek, krótki film, rozmowa w małych grupach. Udział w Alpha jest bezpłatny. Zaproszony jest każdy – niezależnie od wieku, przekonań czy doświadczenia wiary. Warto przyjść, spróbować i przekonać się, że warto razem rozmawiać, szukać i odkrywać Prawdę!
  7. Dzień Papieski – 12 października. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Po Mszach świętych będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Zapraszamy na koncert papieskiw wykonaniu scholii parafialnej Iskry boskie, który odbędzie się w kościele o godz. 30 i 11.30.
  9. 12 października będzie Kongres Róż Różańcowych w kościele św. Bartłomieja w Osieku Wielkim od 14.45. W programie: koronka, konferencja, adoracja i Eucharystia.
  10. Rok Jubileuszowy 2025 – Jubileusze tematyczne. W dzisiejszą niedzielę swój jubileusz obchodzą migranci i uchodźcy. W środę i czwartek – osoby konsekrowane, a w sobotę i niedzielę – wspólnoty maryjne. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  11. Pielgrzymka na Jasną Górę – sobota, 18 października. Organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Koszt: 80 zł. Zapisy u p. Wiesławy Gębickiej. Prosimy o podanie numeru PESEL w celu ubezpieczenia.
  12. Śp. Jan Pacześny. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Pacześnyz Dąbrowy, lat 69. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 00. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
  13. Taca inwestycyjna – przyszła niedziela. Za tydzień zbierana będzie tzw. taca inwestycyjnana dalsze prace remontowe w kościele. Dziękuję za wszelką pomoc i prace porządkowe na cmentarzu.
  14. Przypominam, że groby bez tabliczek identyfikacyjnych będą uznane za wolne, a po 20 latachnależy odnowić rezerwację miejsca– zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
  15. Niech październik będzie dla nas wszystkich czasem pogłębienia modlitwy i zawierzenia Maryi.
    „Módlcie się, odmawiajcie codziennie różaniec”– wzywała nas Matka Boża w Fatimie. Odpowiedzmy na Jej zaproszenie sercem pełnym wiary i ufności.