- Rozpoczęliśmy sierpień – czas szczególny zarówno w wymiarze religijnym, jak i narodowym. Trwa czas pielgrzymowania – tysiące osób z różnych stron Polski i Europy zmierzają na Jasną Górę. Łączmy się duchowo z pątnikami i wspierajmy ich modlitwą. Sierpień to także miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji – może ona stać się duchową ofiarą w intencji bliskich uwikłanych w nałogi. Naszym szczególnym orędownikiem w tej modlitwie jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
- W poniedziałek, 4 sierpnia, przypada wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
W tym dniu polecajmy Bogu wszystkich kapłanów oraz módlmy się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, szczególnie z naszej parafii. - W środę, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Przypomina ono o Bożej chwale objawionej Apostołom na górze Tabor. Niech ta tajemnica umacnia naszą nadzieję i wiarę w to, że także nasze życie przemieni się w wieczności, gdy spotkamy się z Chrystusem.
- W środę i czwartek (6–7 sierpnia) gościć będziemy pielgrzymów z różnych miejscowości. Po Mszach św. można złożyć ofiarę na zakup produktów spożywczych na przygotowanie dla nich obiadu.
Osoby gotowe przyjąć pielgrzymów na nocleg z 6 na 7 sierpnia prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
Prosimy także o przygotowanie kanapek według następującego porządku:
- 6 sierpnia (środa), godz. 15.00: Sokołów, Zwierzchociny, Kaczyniec
- 7 sierpnia (czwartek):
- 7.00 – Dąbrowa i Kamień
- 8.00 – Lipie Góry i Lucjanowo
- 8.30 – Podkiejsze i Poddębno
- 9.00 – Kiełczew Górny, Kiełczew Smużny I i IV
- 9.30 – Wrząca Wielka i Wandynów
- W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas adoracji będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosząc o nowe powołania do służby Bożej – również z naszej parafii.
- W sobotę, 9 sierpnia, obchodzimy święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, współpatronki Europy. Edyta Stein, filozofka, konwertytka, karmelitanka i męczennica Auschwitz, całym swoim życiem świadczyła o wierności Bogu i miłości do swojego narodu.
- Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:
Marcin Dawid Wojtyra z Kaczyńca i Magdalena Kapuścińska z Sokołowa;
Sergiusz Wojciech Kędzierski zam. w Leźnicy Wielkiej (pochodzący z Kamienia par. Wrząca Wielka) i Ewelina Aneta Jaśkiewicz z par. św. Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. - W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę sierpnia tradycyjnie jak każdego roku ofiarami wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz szkoły katolickie.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!