WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 17 maja 2026

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim odszedł do Ojca, zapewnił Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Jego odejście nie jest końcem obecności, ale nowym jej sposobem – Pan wstępuje do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. Umacnia nas nadzieja, że i my jesteśmy powołani do udziału w tej chwale.
  2. W poniedziałek, 18 maja, przypada 106. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar jego życia i pontyfikatu. Niech przykład jego wiary, odwagi i całkowitego zawierzenia Matce Bożej inspiruje nas w codziennym życiu. Powierzajmy przez jego wstawiennictwo nasze rodziny i osobiste sprawy.
  3. W przyszłą niedzielę, 24 maja, będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. To zakończenie okresu wielkanocnego i zarazem ostatnia okazja do wypełnienia przykazania o spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę do Ducha Świętego, którą odmawiamy od jutra. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele oraz w naszych domach.
  4. W przyszłą niedzielę modlimy się także za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach, którzy często doświadczają prześladowań za wiarę. Niech nasza modlitwa będzie dla nich wsparciem i znakiem jedności całego Kościoła.
  5. Zapraszamy na koncert maryjny w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w naszej świątyni.Rozpoczniemy nabożeństwem majowym.
  6. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele odprawiamy je codziennie o godz. 17.45. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału. Niech wspólna modlitwa Litanią loretańską umacnia naszą więź z Matką Zbawiciela.
  7. Z radością informuję, że zostały zakończone prace renowacyjne we wnętrzu naszej świątyni.Obejmowały one m.in.: usuwanie luźnych tynków i farb ze ścian, zdjęcie ze ścian lamperii (czyli warstwy farby olejnej), wkuwaniem (umieszczenie pod tynkiem) przewodów elektrycznych, ogrzewania, głośnikowych, mikrofonowych, wzmocnienie sufity specjalistycznym tynkiem z mikrowłóknami, zabezpieczenie malowideł specjalistyczną farbą REVESIL firmy Keim, uzupełnienie tynków, malowanie całej świątyni wewnątrz (nawa główna, nawy boczne, prezbiterium, chór, zakrystia oraz kaplica boczna), zaprojektowanie i przygotowanie instalacji do monitoringu. Po malowaniu sprzątanie całego kościoła oraz montaż wszystkich głośników, ekranów, sprawdzenia jakości nagłośnia świątyni. Demontaż baldachimu ambony i przekazanie do renowacji w pracowni konserwatorskiej w Toruniu. Trwa renowacja oraz odnowienie podłogi na chórze. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w te prace oraz wspierali je modlitwą i ofiarą.
  8. Zapraszam panie i panów sołtysów na spotkanie Rady Parafialnej, które odbędzie się we wtorek, 19 maja, po Mszy Świętej wieczornej na plebanii.
  9. Komunia święta rocznicowa będzie podczas uroczystości Bożego Ciała (4.06) o godz. 11.00.

Na nadchodzący tydzień przyjmijmy zachętę, by żyć w duchu nadziei i oczekiwania na dar Ducha Świętego. Niech Maryja prowadzi nas do głębszej wiary i jedności z Chrystusem.