SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 10 maja 2026

  1. Dziś przeżywamy Szóstą Niedzielę Wielkanocy. Gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne przemieniało nasze życie. Pełne uczestnictwo w Eucharystii, słuchanie słowa Bożego i życie sakramentalne otwierają nas na Boga, który umacnia w nas wiarę, nadzieję i miłość. To właśnie tym dobrem jesteśmy wezwani dzielić się z innymi w codzienności.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. W procesjach błagalnych będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla pracy rolników, o sprzyjającą pogodę i obfite plony, aby nikomu nie brakowało chleba. Zachęcam do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
  3. W środę, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Jana Pawła II.Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30. Wpatrując się w przykład świętego papieża, zawierzajmy Maryi nasze życie, rodziny i wszystkie trudne sprawy.
  4. W czwartek, 14 maja, obchodzimy święto Świętego Macieja Apostoła. Msza święta o godz. 18.00. Prośmy, abyśmy – na jego wzór – stawali się darem dla innych w naszej codzienności
  5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zachęcam do wytrwałej modlitwy o dary Ducha Świętego dla nas i całego Kościoła.
  6. W sobotę, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Niech jego odwaga i wierność Chrystusowi będą dla nas umocnieniem w wyznawaniu wiary oraz trosce o jedność w naszej Ojczyźnie.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 10.00.
  8. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je codziennie o godz. 17.45. Zachęcam do licznego udziału, a także do modlitwy przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
  9. W modlitwie polecajmy również tych, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu w naszej diecezji. Niech Maryja wyprasza im wierność powołaniu i odwagę w służbie Kościołowi.
  10. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Dzięgielewski z Kiełczewa Smużnego Pierwszego, w wieku 82 lat. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
  11. Trwają prace remontowe w naszej świątyni. Serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc i zaangażowanie. W najbliższy piątek o godz. 9.00 planujemy kolejne prace porządkowe – proszę o pomoc. Na czas remontu Msze święte w dni powszednie sprawowane są w sali parafialnej, a w niedziele – w zależności od pogody – przy ołtarzu polowym lub w kaplicy w Kiełczewie. Aktualne informacje będą podawane na bieżąco.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijmy zachętę Chrystusa: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę” (J 14,23). Niech te słowa prowadzą nas w codziennym życiu.