Uroczystość odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła – 27 lipca 2025 r.
W niedzielę, 27 lipca, nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła – patrona naszej wspólnoty. Mszę świętą odpustową (Sumę) sprawował ks. dr Krzysztof Mętlewicz, który również wygłosił kazanie. W homilii podkreślił znaczenie odwagi i wiary w codziennym dawaniu świadectwa – na wzór św. Jakuba – oraz przypomniał, że celem naszego życia jest zbawienie.
Po Eucharystii uczestniczyliśmy w uroczystej procesji eucharystycznej wokół kościoła. Całość miała piękny, modlitewny charakter i zgromadziła licznych parafian oraz gości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę!
Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Kamienia za przygotowanie dekoracji ołtarza polowego oraz troskę o otoczenie kościoła.
Niech św. Jakub Apostoł wyprasza nam wszelkie łaski i wspiera nas w codziennym dawaniu świadectwa o Bożej miłości.