- Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończy rok liturgiczny. Została ona ustanowiona przez papieża Piusa XI w 1925 roku jako odpowiedź na szerzący się laicyzm. W nowym kalendarzu liturgicznym przypada w ostatnią niedzielę roku kościelnego, by ukazać, że to Chrystus jest początkiem i końcem wszystkiego – „Alfa i Omega”.
- Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz uroczysty Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- Dzisiejsza niedziela to również święto patronalne Akcji Katolickiej – wspólnoty, która łączy formację duchową z zaangażowaniem w życie społeczne i apostolskie. Członkom Akcji Katolickiej dziękujemy za obecność i świadectwo wiary w naszej parafii.
- Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 do grona ministrantów został uroczyście przyjęty Wojciech Sztuba, uczeń klasy IV. Gratulujemy nowemu ministrantowi i jego rodzinie. Serdeczne „Bóg zapłać” składam rodzicom wszystkich ministrantów za wsparcie, a szczególnie dziękuję tym chłopcom, którzy są gorliwi i systematyczni w swojej służbie.
- Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej – liturgię o godz. 8.30 uświetnił zespół „Kiełczewnianki”, o godz. 10.00 śpiew chóru parafialnego „Santiago”, pod kierunkiem p. Katarzyny Stuczyńskiej i p. Bożeny Pietrzak. Natomiast oprawę muzyczną Mszy Świętej o godz. 12.00 przygotowała schola młodzieżowa „Iskry Boskie” pod kierunkiem p. Alicji Gradomskiej oraz z pomocą techniczną Rafała Klimka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za piękne świadectwo wiary poprzez muzykę. Niech św. Cecylia wyprasza dla Was potrzebne łaski!
- Młodzież zapraszamy na zabawę andrzejkową, która odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali Dyskotekę poprowadzą p. Michał Piekarski i Rafał Klimek. Zachęcamy do licznego udziału.
- W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50. W czasie nabożeństwa będziemy polecać nasze podziękowania i prośby przez wstawiennictwo Matki Bożej.
- W czwartek o 18.45 zapraszamy na film o św. Franciszku do Sali parafialnej.
- W przyszłą niedzielę, 30 listopada, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Już dziś zachęcamy do duchowego przygotowania się na ten czas, przez udział w roratach, spowiedź i osobistą modlitwę.
- Z wielką radością informujemy, że otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź z Asyżu w sprawie relikwii św. Carlo Acutisa. Zostaną one uroczyście wprowadzone do naszej świątyni 26 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 przez ks. dra Krzysztofa Mętlewicza. Bardzo dziękujemy rodzinie, która zainicjowała ten piękny dar dla naszej wspólnoty i młodego pokolenia.
- W sobotę w sali parafialnej młodzież uczestniczyła w Dniu Alpha Youth 3.0 poświęconym tematowi Ducha Świętego. Spotkanie było owocne i pełne refleksji. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w prowadzeniu tego dzieła. Przypominam, że tydzień temu podobne spotkanie dla rodziców odbyło się w agroturystyce „Pasieka” na terenie parafii Grzegorzew.
- W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek, 24 listopada – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy ponieśli śmierć za wiarę w XVIII i XIX w.
- Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii w cenie: 10 zł i 20 zł.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – pełnego pokoju serca i obecności Chrystusa Króla w codziennym życiu!