TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU, 14 grudnia 2025

  1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu – „Gaudete”, czyli „Radujcie się!”. To wezwanie płynie z Listu św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5). W liturgii pojawia się różowy kolor szat jako znak radości z bliskiego już przyjścia Zbawiciela.
  2. Od środy, 17 grudnia, rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To dobry moment, by przemyśleć, jak przeżywamy ten czas łaski. Może trzeba coś w sobie poprawić? Może pojednać się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź? Kościół, jako szafarz Bożego miłosierdzia, zaprasza do skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Módlmy się za nasze rodziny, by były silne Bogiem, zdolne do wzajemnej miłości, przebaczenia i przekazywania wiary. Domowy Kościół – to zadanie i dar, który warto podjąć każdego dnia.
  4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50. Wraz z Maryją, która przez swoje „fiat” dała światu Zbawiciela, uczmy się zasłuchania w głos Boży i gotowości do pełnienia Jego woli.
  5. Przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele we Wrzącej Wielkiej odbędzie się w środę, 17 grudnia od godz. 9.00. O pomoc proszę mieszkańców Dąbrowy. Natomiast o wykonanie dekoracji w kaplicy w Kiełczowie proszę mieszkańców Kiełczewa Górnego nr domów od 33 do 58. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie!
  6. Pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach świąt: opłatku wigilijnym, świecy Caritas, wspólnej modlitwie przy stole. Nie pozwólmy, by święta ograniczyły się tylko do prezentów i stołu – niech będą świętowaniem obecności Boga wśród nas.
  7. W piątek zakończyliśmy jesienną edycję kursu Alpha Youth 3.0 dla młodzieży. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli serce w to dzieło: rodzicom, osobom ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, młodym liderom. Niech owoce tego kursu przyniosą błogosławieństwo całej naszej wspólnocie.
  8. Oficjalne przyjęcie młodzieży do grona kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00. Osoby, które nie otrzymały formularzy zgłoszeniowych, proszę o kontakt z księdzem proboszczem.
  9. Wiosenna edycja kursu Alpha Youth 3.0 rozpocznie się w marcu 2026 roku.
  10. W minioną sobotę odbyły się warsztaty robienia pierników i ozdób choinkowych. Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom – było nas ponad 20 osób. To piękny sposób na tworzenie wspólnoty parafialnej!
  11. W piątek odbyło się spotkanie z wykonawcą planowanej renowacji wnętrza kościoła we Wrzącej Wielkiej. Zakres prac obejmuje m.in. usunięcie lamperii, wzmocnienie sufitu i malowanie całej świątyni. Kosztorys ofertowy opiewa na kwotę 172 000 zł.
  12. Faktura za energię elektryczną w kościele za listopad wyniosła 2 269 zł (dla porównania: w zeszłym roku – 2 288 zł). Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie świątyni.
  13. Zachęcamy do otwartości serca wobec dzieci potrzebujących – może w Twoim otoczeniu są takie, które nie otrzymują prezentów świątecznych? Radość, którą im sprawimy, wróci do nas stokrotnie. Pan Jezus powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Wszystkim parafianom życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.„Pan jest blisko!” – niech te słowa towarzyszą nam każdego dnia.