Dzisiaj obchodzimy III dzień Triduum Paschalnego, czyli Wielką Sobotę, która jest dniem ciszy i adoracji Jezusa w Grobie. Przez cały dzień miało też miejsce błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów jest starym zwyczajem w kościele. O godzinie 15.00 rozpoczęliśmy II dzień nowenny przed  świętem Bożego Miłosierdzia - koronką do Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 20.30 rozpoczęła się uroczystość Wigilii Paschalnej - najważniejsze i najbardziej uroczysta celebracja roku liturgicznego. Ta piękna i bogata uroczystość została podzielona na 4 główne części.
I. Liturgia Światła, podczas której został poświęcony ogień i przygotowywany Paschał - symbol Jezusa Zmartwychwstałego. Ta duża woskowa świeca - „owoc pszczelego roju”, zapalona od nowo poświęconego ognia została uroczyście wniesiona do ciemnego kościoła. Następnie kantor wyśpiewał Orędzie Wielkanocne.
II. Część to Liturgia Słowa, w czasie której zostało odczytanych 8 czytań, 7 z Starego Testamentu i 1 z Nowego Testamentu. Słowo Boże mówiło o miłości Boga do człowieka od stworzenia świata, aż do czasu obecnego. Ważnym punktem tej części również były psalmy po każdym czytaniu, z których mogliśmy zapamiętać główne myśli słowa Bożego. Przed czytaniem 8 odśpiewany został hymn „Chwała na Wysokości”, w czasie którego zaczęły bić wszystkie dzwony i grać organy. 
Kolejna część, czyli III to Liturgia Chrzcielna, podczas której odśpiewana została Litania do Wszystkich Świętych. Następnie odbyło się błogosławieństwo wody chrzcielnej przez zanurzenie w wodzie nowego Paschału, po czym odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.
Następnie odbyła się IV część, czyli  Liturgia Eucharystyczna, która przypomniała nam, jak wielkim darem obdarza nas Bóg. 
Eucharystie zakończyliśmy słowami:
„Idźcie w pokoju Chrystusa,
 Alleluja, Alleluja; 
Bogu Niech będą dzięki 
Alleluja, Alleluja”.