Każdy z nas ma swojego świętego patrona. 1 listopada gromadzimy się na cmentarzach na Eucharystii, aby podziękować za nich, za to, że się wstawiają za nami u Boga. “Być może wydaje się Tobie, że świętość to bycie idealnym, bez błędów, bez grzechów i kiedy poznajemy biografię, życiorysy poszczególnych świętych, widzimy i zauważamy, że popełniali różne błędy i grzechy. Świętość, to nie perfekcjonizm, ale otwarte serce na spotkanie z Jezusem.” Te słowa ks. proboszcza mogą uświadomić nam, że tak naprawdę każdy z nas jest powołany do świętości.

Po Mszy św. o 12.00 wspólnie przeszliśmy w procesji, aby modlić się różańcem w intencji wszystkich zmarłych leżących na parafialnym cmentarzu.

Dzięki naszym braciom strażakom, którzy kierowali ruchem, mogliśmy bezpiecznie i sprawnie dotrzeć na cmentarz. Nasze podziękowania kierujemy również w stronę p. Mariusza Prażanowskiego, który pomógł w nagłośnieniu cmentarza podczas Mszy św. oraz wszystkich zaangażowanych w przebieg tej uroczystości.

O 18.00 zgromadziliśmy się przy cmentarnym krzyżu, aby wspólnie śpiewać litanię do Wszystkich Świętych oraz pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Ks. proboszcz podziękował zgromadzonym osobom za świadectwo wiary.