W piątek 1 listopada br. obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej i tym samym przypominam nam o powszechnym powołaniu do świętości. Wspominamy nie tylko oficjalnie uznanych świętych, ale także wszystkich zmarłych, którzy już osiągneli zbawienia i przebywają w Niebie. 

Tradycyjnie Msze Święte na cmentarzu odbyły się o godz. 10.00 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 podczas procesji błagalnej połączonej z modlitwą różańcową wypraszaliśmy o dar nieba dla naszych bliskich zmarłych. Wieczorem o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym wspólnie odśpiewaliśmy Litanię do Wszystkich Świętych, a następnie modliliśmy się koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2 listopada w Kościele katolickim obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu modlimy się się za zmarłych; szczególnie za tych, którzy przebywają w czyśćcu, tak aby osiągnęły udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. W naszym kościele były celebrowane dwie Msze św., natomiast w samo południe zgromadziliśmy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej z wypominkami. 

Warto pamiętać, że w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Dzięki temu mamy możliwości uzyskania odpustu, który możemy ofiarować danego dnia za jedną osobę, która zmarła.