Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. Uroczystość Objawienia Pańskiego, czy też nazywana jako Uroczystość Trzech Króli to jedno z najstarszych świąt w Kościele.

W tym roku już piąty raz wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli. Po zakończonej liturgii Mszy św., gdy Trzej Królowie ujrzeli gwiazdę betlejemską, postanowili ruszyć w drogę, aby spotkać się z Nowonarodzonym Jezusem Chrystusem. Cała asysta wraz z wiernymi wyruszyła za Mędrcami ze Wschodu. Pierwszy przystanek był w Jerozolimie, gdzie spotkali króla Heroda w jego pałacu (na posesji pani Krystyny Marciniak), który chciał pokrzyżować Boże plany. Gdy jednak Królom udało się kontynuować drogę, na jej zakończeniu (czyli w remizie OSP Wrząca Wielka) ujrzeli Pana i Zbawiciela, Któremu oddali pokłon i wręczyli mirrę, kadzidło i złoto.

Po całej trasie z radością wszyscy mogliśmy poczęstować się gorącym czerwonym barszczykiem i pasztecikami.

Bardzo dziękujemy za udział w Orszaku Trzech Króli. Serdeczne podziękowania dla braci strażaków naszych jednostek OSP: Wrząca Wielka, Kiełczew Smużny Pierwszy i Dąbrowa – za wcielenie się w rolę Mędrców ze Wschodu, króla Heroda oraz żołnierzy i Świętej Rodziny, za troskę o bezpieczne przejście drogą wojewódzką, natomiast p. Krystynie Marciniak za udostępnienie posesji, a paniom Czesławie Makarowicz, Urszuli Rybak, Beata Rogaś, Barbara Marciniak, Iwona Adamczyk, Alina Lewandowska i Krystyna Marciniak za gorący czerwony i paszteciki. Wyrażamy naszą wdzięczność Orkiestrze Gminno – Parafialnej za oprawę muzyczną.