Oktawa Bożego Ciała to kolejne dni od Święta Bożego Ciała (czwartek) do następnego czwartku. Razmem osiem dni, stąd nazwa oktawa od łacińskiego słowa "octo" oznaczającego osiem. Samo pojęcie Oktawa Bożego Ciała często używane jest w odniesieniu do ostateniego dnia Oktawy. Tego dnia w kościele poświęca się wianki z ziół, krzewów i kwiatów.

Uroczystość Bożego Ciała kojarzy nam się z procesją w bardzo ciepły, słoneczny dzień i tak tez było dzisiaj. Jednak warto przypomnieć, co jest istotą Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas procesji przechodzimy do czterech pięknie udekorowanych ołtarzy, które symbolizują cztery Ewangelie, a ponadto cztery strony świata, gdzie należy głosić Chrystusa. Pierwszy ołtarz - „Eucharystia jako ofiara”, drugi - „Eucharystia jako pokarm”, trzeci - „Jezus jako zadatek nieśmiertelności”, czwarty - „Eucharystia jako jedność”.

Podczas dzisiejszej uroczystości dzieci z naszej parafii świętowały również Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. To już rok, odkąd 20 dzieci może w pełni uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg tych Uroczystości. Katechetom, Ministrantom, wioskom, które przygotowywały ołtarze, rodzicom, którzy pomogli w uporządkowaniu kościoła, orkiestrze Gminno Parafialnej, osobom, które nosiły feretrony.