103 lata temu po 123 latach zaborów Polska odzyskała Niepodległość. Nasza wspólnota parafialna włączyła się też w obchody ogólnopolskie. Tego dnia zgromadziliśmy się w świątyni, by modlić się w intencji Ojczyzny. Obecne były również poczty sztandarowe jednostek OSP Wrząca Wielka, Dąbrowa oraz Kiełczew Smużny Pierwszy. To wydarzenie uświetniła orkiestra gminno-parafialna oraz śpiew chóru „Santiago”. 

W czasie jednej z Mszy św. modliliśmy się w intencji księdza proboszcza wraz z ks. Adamem Bajorskim z okazji jego imienin. W homilii ks. Adam powiedział:  „Kiedy myślimy o naszej Ojczyźnie, to musimy zrozumieć, że ta Ojczyzna składa się z naszych małych Ojczyzn, z naszych domów, z naszych społeczności i jakość, bezpieczeństwo, to wszystko co dotyczy naszej Ojczyzny będzie wynikało z tego, jak my osobiście budujemy Królestwo Niebieskie i naszą Ojczyznę, tą w najbardziej małym wymiarze, naszą Ojczyznę domową, lokalną, społeczną.”

Przedstawiciele różnych wspólnot parafialnych, jak i szkół złożyli serdeczne życzenia oraz podarowali prezenty w ramach wdzięczności za księdza proboszcza obecność, pracę, duszpasterstwo. Po Mszy św. ks. proboszcz zaprosił wszystkich parafian na imieninowy tort i słodki poczęstunek. Życzymy naszemu duszpasterzowi wszelkich łask na każdy dzień, wsparcia Bożego w posłudze kapłańskiej oraz opieki Matki Bożej, pamiętamy w modlitwie!