Adwent to czas oczekiwania, czas, w którym żadne inne obowiązki nie powinny nam przeszkodzić w spotkaniu z Bogiem. Porządki w domu są ważne, ale istotą jest zadbać o porządek w naszych sercach. 

W drugim Tygodniu Adwentu w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje Adwentowe. Poprowadził je ks. Paweł Zalewski - proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnie (dek. turecki), który jest Diecezjalnym Duszpasterzem Osób Chorych i Niepełnosprawnych. W pierwszy dzień rekolekcji, czyli w niedzielę ks. Paweł w swojej homilii powiedział: “Co to znaczy, że w tej wierze wychowałem się i w tej wierze umrę? Przecież tu nie o to chodzi, żeby się wychować i umrzeć. Chodzi o to, żeby żyć. Żyć prawdą Bożą, Bożym słowem, Bożym objawieniem.” 

Tego dnia również wspomnieliśmy o św. Mikołaju. Po wysłuchaniu historii o świętym mogło dostać słodki mikołajkowy prezent.

W poniedziałek ksiądz rekolekcjonista powiedział: “Jezus patrzy nie tylko na paralityka, ale szczególnie patrzy na wiarę tych czterech mężczyzn, którzy są tak zdeterminowani, że wnoszą go. Nie można przez drzwi, nie da się, ciasno jest… (...) jak my jestesmy często zniechęcani przez to, że słuchamy i bierzemy pod uwagę co ludzie powiedzą.”

Po Mszy św. wieczornej kobiety mogły wysłuchać nauki stanowej poprowadzonej przez ks. Pawła.

Wtorek to dzień spowiedzi oraz ostatni dzień rekolekcji. Kapłani z dekanatu przyjechali z pomocą w tej posłudze. Mogliśmy oczyścić nasze serca na czas przyjścia Naszego Pana i Zbawiciela. 

Ks. Paweł w homilii, która kończyła rekolekcje powiedział: „Mnie bardzo mocno przekonują słowa Jezusa, który mówi: „Co z tego, że cały świat pozyskasz, lecz na swej duszy szkodę poniesiesz”. Mój parafianin gdy został wójtem, powiedziałem do niego: „proszę pamiętać, że pan został wójtem jako mąż i ojciec, i do śmierci ma pan zostać mężem i ojcem, a nie wójtem. Ważne jest to, kim ty jesteś”.

Po Liturgii Słowa księża posługiwali na każdej Mszy św.. z sakramentem chorych. Każdy z nas, kto odczuwał taką potrzebę mógł z tego skorzystać.

Przedstawiciele parafii z kwiatami i życzeniami podziękowali księdzu rekolekcjoniście za słowa, które jeszcze bardziej nas przygotują na przyjście Jezusa Chrystusa. 

Po Mszy św. o 18.00 odbyła się nauka stanowa dla mężczyzn.

Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi za ten czas głoszenia, nauk. Życzymy wiele dobrego i Bożego błogosławieństwa!