Adwent to czas, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie), a po tym dniu, przeżywamy czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.

Druga niedziela tego okresu w naszej parafii to początek rekolekcji adwentowych. W tym roku rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Mętlewicz - student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie kard. Stefan Wyszyńskiego w Warszawie, który pochodzi z parafii Izbica Kujawska. 

Tematy rekolekcji były dotyczące rodzin. Pierwszym tematem - w niedzielę, była komunikacja, dialog w rodzinie. „Jak ze sobą rozmawiać, aby się ze sobą dogadać.”

Tego dnia zawitał do nas inny gość - św. Mikołaj. Opowiedział o sobie kilka ciekawostek, a szczególnie to, że był biskupem. Św. Mikołaj rozdał dzieciom słodkie niespodzianki. 

W poniedziałek był temat o modlitwie. „Dlaczego warto się modlić oraz jaki jest tego sens, a także jaki jest sens modlitwy w rodzinie?”

Trzeciego dnia był temat czasu. „Czas, jako coś, co warto zaplanować, zorganizować oraz jak przeżyć adwent, aby po drodze niczego nie zgubić, aby był czas i na okna, prezenty, ale też czas dla Boga.”

Na zakończenie tych dni przedstawiciele parafii podziękowali kwiatami i serdecznymi życzeniami księdzu rekolekcjoniście za wygłoszone nauki.

Bardzo dziękujemy ks. Krzysztofowi za te słowa, dzięki którym możemy jeszcze bardziej przygotować się duchowo na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem oraz przemyśleć swoje relacje z najbliższymi.