Czas wakacji to nie tylko okres odpoczynku, ale również czas duchowej podróży. W dniach 6-7 sierpnia nasza parafia miała zaszczyt gościć liczne grupy pielgrzymów, które zmierzają do Częstochowy.
W niedzielę, 6 sierpnia, około godziny 15.00 przy naszym kościele zatrzymała się "Grupa zielona" - Piesza Pielgrzymka Toruńska. Około godziny 19.00 tego samego dnia przyjęliśmy także Grupę Kociewie (Piesza Pielgrzymka Pelplińska), która spędziła u nas noc.
Kolejny dzień był równie bogaty w duchowe przeżycia. Przygotowaliśmy śniadanie dla kolejnych grup Pieszych Pielgrzymek, przybyłych m.in. z Chojnic oraz Grudziądza. 
Jednak prawdziwym wyzwaniem było przygotowanie obiadu dla Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej, która liczyła około 200 osób. O około 14.00 nasza parafia stała się miejscem, gdzie modlitwa łączyła się z dzieleniem się posiłkiem. 
Chcielibyśmy również gorąco podziękować naszym parafianom, którzy otworzyli swoje serca i domy, by przyjąć pielgrzymów na nocleg a także tym, którzy pomogli przy śniadaniu i obiedzie.