6 i 7 sierpień w naszej parafii to szczególnie radosny czas. Każdego roku w tych dniach gościmy 8 grupy pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Były to głównie grupy z diecezji toruńskiej i pelplińskiej. Pierwsza grupa dotarła do nas przed godz. 17.00 i zatrzymała się przy naszym kościele na tzw. „postój - odpoczynek”. Wieczorem gościliśmy w swoich domach na noclegu trzy grupy pieszych pielgrzymów: była to grupa osób niepełnosprawnych „Brązowa” z diecezji toruńskiej oraz grupy „Chojnice” i „Kociewie” z diecezji pelplińskiej, którą w tym roku przyjmujemy już po raz 28. Pielgrzymi z Chojnic zatrzymali się przy kaplicy w Kiełczewie i tam o 20.30 poprowadzili piękną adorację, która zakończyła się Jasnogórskim Apelem. Z pewnością w przyszłym roku więcej naszych parafian weźmie udział w tej niesamowitej i robiącej olbrzymie duchowe wyraźnie adoracji!

W środę, 7 sierpnia, wczesnym rankiem czyli o 6.00 rozpoczęliśmy pierwszą Mszę św. z udziałem pielgrzymów z Kociewia, podczas której wiele osób uroczyście podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego. Druga Eucharystia była celebrowana przez kapłanów z żywym uczestnictwem pielgrzymów z grupy „Brązowej” o godz. 7.30. Natomiast w kaplicy w Kiełczewie liturgicznemu zgromadzeniu przewodniczył Bp Arkadiusz Okroj (biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej).  

Od godziny 8.00 przybyły do Wrzącej Wielkiej na swój postój kolejne grupy (cztery lub więcej) pątników z wcześniej wspomnianych diecezji. Przygotowaliśmy dla nich poczęstunek – śniadanie, dzięki życzliwości i zintegrowaniu się wielu parafian. Uśmiech, radość, śpiew i modlitwa pielgrzymów były dla nas największą satysfakcją i podziękowaniem jaki moglibyśmy od nich otrzymać. Natomiast w godzinach popołudniowych tradycyjnie gościliśmy na obiedzie naszą diecezjalną pieszą pielgrzymkę z Włocławka. Pełnych wiary i radości pątników poczęstowaliśmy zupą gulaszową i ciastami. 

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które gościły na noclegach pielgrzymów, przygotowały śniadanie oraz obiad! Dzięki tej zintegrowanej współpracy mogliśmy poczuć się cząstką wspólnoty pielgrzymkowej!

Udającym się wszystkim pielgrzymom szczególnie z naszej parafii życzymy wytrwałości. Z naszej strony możemy zapewnić o swojej modlitwie.