Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy w naszej parafii przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Świętą. „Oto jestem” usłyszeliśmy dzisiaj od 27 dzieci, które podczas obrzędu komunii po raz pierwszy przyjęły Pana Jezus do serca pod postacią chleba. Z tej racji od dzisiaj dzieci już będą mogły w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

“Wierzę, że Pan Jezus pragnie poprzez sakramenty święte przytulać nas do serca. Obok Was jest mama, tata. Teraz zachęcam, aby podać im rękę. Widzimy tę bliskość i wierzę, że Pan Jezus też nam chce tę bliskość pokazać. Wierzę, że dzisiaj byliście przytuleni do serca przez rodziców, chrzestnych, babcie, dziadków. Jeszcze bardziej mocno chce Cię przytulić Pan Jezus.” Ksiądz proboszcz poprzez te słowa chce nam uświadomić, że cieszymy się z przytulenia bliskich, a przytulenie Pana Jezusa jest jeszcze bardziej miłosierne i mocniejsze.

Podczas ofiarowania, dzieci przyniosły w procesji dary: m.in chleb, wino i wodę oraz nowy welon naramienny do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem z wizerunkiem Serca Pana Jezusa.

Dzieci, na koniec uroczystej Liturgii podziękowały oraz wręczyły kwiaty księdzu proboszczowi, p. organistce, p. zakrystiance, państwu katechetom oraz rodzicom za przygotowanie ich do tego ważnego dla nich święta.

Dzieciom oraz ich rodzicom życzymy bliskiej przyjaźni z Panem Jezusem i Bożego błogosławieństwa!