"Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie pasterze, Bóg się Wam rodzi!"

Tymi słowami znanej kolędy o północy rozpoczęliśmy celebrację uroczystej Mszy Świętej Pasterskiej. Ksiądz proboszcz niosąc figurkę Pana Jezusa w procesji dotarł wraz z liturgiczną służbą ołtarza do żłóbka, gdzie ją z szacunkiem złożył. Orkiestra Gminno-Parafialna oraz Zespół Ludowy “Kiełczewianki” tradycyjnie zadbali o muzyczną oprawę tej nocnej liturgii swoim repertuarem kolędowym. 

Ksiądz Marcin w swojej homilii parafrazując słowa św. Matki Teresy powiedział: „Dzisiaj, tej nocy słowo „dziś” jest powtarzane wiele razy, bo Jezus pragnie dzisiaj, teraz, w tym momencie zagościć w Twoim sercu. Być może znamy modlitwę Matki Teresy, która pyta się „kiedy jest Boże Narodzenie?”. W kilku zdaniach stwierdza, że kiedy potrafisz ustąpić, okazać cierpliwość, wtedy jest Boże Narodzenie. Również wtedy, kiedy starasz się skupić na modlitwie, na Mszy świętej, Bóg rodzi się w Twoim sercu, bo pragnie w nim zamieszkać.”

Bardzo dziękujemy mieszkańcom Kiełczewa Smużnego Czwartego za tegoroczne wykonanie świątecznej dekoracji naszej świątyni oraz osobom, na które zawsze można liczyć, a także wszystkim zaangażowanym w przebieg tego ważnego dla nas wydarzenia. Jako ciekawostkę można dodać, że żłóbek wewnątrz świątyni został wykonany z belek i desek starego dachu wrząckiego kościoła.