Czwartek (24.01.19)

Kryzys. Mimo, że śpię ok. 7 godzin, to rano wstaję zmęczony - ledwo żyję. Dziś wybitnie nic mi się nie chce… jestem ociężały. Poranna kawa też niewiele pomaga… 

Na spotkaniu Polaków w ramach tzw. „katechezy” w Gimnasio Grenald nie chce mi się śpiewać itp. Jednak pokonuje opór ciała i angażuję się w modlitwę śpiewem i gestami. 

Katecheza abpa Marka Jędraszewskiego: obraz matki, która karmi dziecko, daje pokarm dziecku, dzieli się sobą. Obraz w kontekście hasła ŚDM: „Oto ja służebnica Pańska”. Postawa służby - dzielenia się sobą. 

Cud w Kanie G. Maryja chce, aby radość małżonków trwała dłużej. Słudzy są posłuszni. Tam, gdzie służymy powstaje nowa rzeczywistość. 

Prawdziwa miłość kosztuje: „...a Twoje serce miecz przeniknie”. Świadectwa młodzieży o zmianie ich życia. Msza św. w sali gimnastycznej, jest nas ponad tysiąc. Kryzys. Obiad + kawa + odpoczynek = poprawa samopoczucia. Metrem do Cinta Costera na powitanie papieża Franciszka...

Piątek (25.01.19)

Katecheza. Ks. biskup otworzył szafę i mówi do rzeczy! „Oto ja służebnica Pańska” - dziś raczej nie używa się słowa „służebnica” ale raczej pomoc domowa, wolontariusz… Teolog Baltazar porównuje nasze życie do teatru. Bóg ma pewien scenariusz i zaprasza nas do zagrania określonej ról. Ale nie jesteśmy marionetkami. Każdy z nas ma wolność! Jednak możemy zagrać swoją rolę na MAXA!!! Budka suflera - głos Ducha Świętego - szeptem podpowiada. Jak usłyszeć Jego głos wśród hałasu współczesnego. Wszystko co najsłodsze nas „muli”: najsłodsze przyjemności, najsłodsze używki, najsłodszy seks - to wszystko nas muli. Tylko Bóg jest nieskończony! Cichy głos sumienia ma nas sumienia!