Poniedziałek (21.01.19)

Msza św. pożegnalna w kościele św. Michała Archanioła. Pożegnanie z rodzinami i wolontariuszami, którzy byli naszymi opiekunami oraz przewodnikami: wzruszenie i łzy.

Busem do Panama City. Podróż od 12.00 do 16.00. Miasto powitało nas korkami. Ruch „ślimaczy się”. W końcu dotarliśmy na miejsce: parafii św. Antoniego Maria de Claret. Po „pewnym” czasie oczekiwania zostaliśmy przydzieleni do różnych rodzin, które przyjęły nas pod swój dach. Kolejny raz spotykamy się z ogromną życzliwością i gościnnością. 

Wtorek (22.01.19)

8.00 - śniadanie u gospodarzy. Miła atmosfera. Udało się nam odnaleźć polską kwaterę. Odebraliśmy akredytacje i uzyskaliśmy najważniejsze informacje związane z następnymi dniami naszego pobytu w Panamie. Jemy śniadanie i obiad korzystając z cuponera / tickets. W drodze na Cinta Costera spotkaliśmy prymasa Polski w towarzystwie księży biskupów. W trakcie miłej rozmowy udało się nam zrobić pamiątkowe zdjęcie. O 13.00 dotarliśmy na miejsce celebry - Mszę św. rozpoczęcia ŚDM pod przewodnictwem abpa Panamy. Radość i entuzjazm zgromadzonej młodzieży. Po uroczystej Mszy św. muzyka, taniec i zabawa. To jest święto młodzieży, która wierzy w Jezusa.