W tradycję naszej parafii wpisał się organizowany co roku 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w całej Polsce Orszak Trzech Króli. Hasłem przewodnim tegorocznego orszaku były słowa zaczerpnięte z powstałej na przełomie XVIII i XIX wieku kolędy „Z narodzenia Pana”. Z niej zaczerpnięto słowa "Dzień dziś wesoły". Autor tekstu i melodii pozostaje anonimowy, a melodia ma charakter skocznego i marszowego mazura.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa widowisko nie mogło mieć tak spektakularnego charakteru jak to zwykle bywa.

W parafii św. Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej przed południową Mszą świętą wyruszył w symboliczną drogę do Jezusa, któremu zostaną złożone dary, barwny korowód. Każda szkoła w parafii wystawiła swojego reprezentanta, który jako mędrzec ze wschodu podążając śladami biblijnych monarchów, peregrynował do Betlejem w celu oddania pokłonu nowemu Władcy świata i złożenia Mu daru. Po drodze oczywiście napotykali różne przeszkody w tym zawitali w Jerozolimie do wszystkim znanego króla Heroda, który chciał za wszelką cenę pokrzyżować Boże plany.

Na zakończenie orszaku Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku i wspólnie z wiernymi wzięli udział w uroczystej Eucharystii.

Zdjęcia i tekst: p. Wiktor Zawada.