W tym roku w trzecią niedzielę września w kaplicy w Kiełczewie przeżywaliśmy odpust ku czci Chrystusa Odkupiciela Świata. Sumę odpustową sprawował oraz homilię wygłosił ks. Szymon Grzywiński - misjonarz z Kazachstanu.

Ks. Szymon w swoim kazaniu opowiadał o bł. o. Bukowińskim, który również był misjonarzem w tym miejscu: „Św. Papież Jan Paweł II pisał o nim: „Cieszę się, że postać tego bohaterskiego kapłana nie idzie w zapomnienie. Przeciwnie, pozostaje on w pamięci wielu jako heroiczny świadek Chrystusa i pasterz tych, którzy doświadczyli prześladowań z powodu wiary i pochodzenia. Nigdy ich nie opuścił. Dobrowolnie poszedł na zesłanie, aby dzielić ich los”. Z inicjatywy biskupa Karola Wojtyły i na jego prośbę powstały zapiski z Kazachstanu z 1969 roku.

Domyślacie pewnie się drodzy bracia i siostry, że lektura tych publikacji wzbudziła pierwsze myśli o wyjeździe na misje na wschód.”

Po obrzędzie Komunii Świętej, z obrazami, feretronami, orkiestrą, pełną asystą oraz z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie wyruszyliśmy w procesji dookoła kaplicy.

Po Mszy św. mogliśmy wesprzeć materialnie prace oraz projekty w Kazachstanie.

Jesteśmy wdzięczni ks. misjonarzowi za słowa i chęć odwiedzin, oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w to wydarzenie.