W przyszłym roku, na przełomie lipca i sierpnia młodzież z całego świata pragnie spotkać się w Lizbonie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. W każdej diecezji już rozpoczęły się przygotowania do tego wyjazdu, tak jak i w naszej. 19 listopada w parafii św. Maksymiliana Koninie odbyły się obchody XXXVII Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej, na które pojechali przedstawiciele naszej parafii.

Podczas spotkania mogliśmy uwielbiać Pana Boga tańcem i śpiewem, ale także wysłuchać świadectwa małżeństwa - Marty i Macieja Komorowskich, którzy opowiadali, jak zmieniło się ich życie oraz relacja, gdy odkryli miłość Pana Boga oraz s. Marianny z zakony Bernardyńskiego, która mówiła o swoim powołaniu, gdyż do zakonu dołączyła w wieku 40 lat. Kwestię powołania poruszyli również klerycy WSD we Włocławku.

Głównym punktem była Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Podczas Mszy św. miało miejsce ślubowanie młodzieży wstępującej do Katolickiego Stowarzyszenia Młodych. Po Eucharystii przeszliśmy do auli na wspólną agapę.

Cieszymy się, że nasza diecezja tak angażuje się w sprawy związane z młodzieżą oraz, że młodzi ludzie tak chętnie chcą spotkać się z Panem Bogiem.