ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM "Chwała Boża"

 

Katolicka wspólnota „Odnowa w Duchu Świętym” działająca przy parafii św. Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej jest owocem rekolekcji adwentowych, które miały miejsce 18 grudnia 2017 r. Po zakończonych rekolekcjach kilka osób wyraziło chęć spotykania się, żeby z radością uwielbiać Boga, pochylać się nad Słowem Bożym i budować relację z drugim człowiekiem. Pierwsze spotkanie chętnych osób miało miejsce 11 stycznia 2018 r. Grupa modlitewna, bo taką wtedy byliśmy, spotykała się co czwartki. Był to czas poświęcony modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego, wspólnie spędzonych chwil w gronie osób, które pragnęły pogłębić swoje relacje z Panem Bogiem, ale był to też czas próby. Obecnie nasza grupa modlitewna tworzy już wspólnotę, która pragnie żywej relacji z Panem Bogiem. W dniu 19 września 2019 r. wraz ze wspólnotą z Lubicza rozpoczęliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO). Przez kolejnych dziesięć czwartków spotykaliśmy się na modlitwie, po której był cykl katechez głoszonych przez różnych kapłanów z naszej diecezji oraz świadectwa osób, które w świadomy sposób przyjęły Pana Jezusa jako swojego Pana i żyją w przyjaźni z Duchem Świętym. Na zakończenie tych rekolekcji wszyscy członkowie uczestniczyli w nabożeństwie o Odrodzenie w Duchu Świętym, Którego każdy z nas otrzymał już na Chrzcie Świętym. Wspólnota „Chwała Boża” - taką bowiem przyjęliśmy nazwę - spotyka się nadal w czwartki. Zwyczajem naszym stało się, że najpierw spotykamy się na Eucharystii, po której w salce parafialnej nasze spotkanie jest przedłużeniem uwielbienia Pana Jezusa przyjętego w Komunii Świętej. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem, w którym spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, oddając cześć Jezusowi Eucharystycznemu i upraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin, kapłanów, prosząc jednocześnie o święte powołania kapłańskie i zakonne - szczególnie z naszej parafii. Drugi czwartek miesiąca to czas poświęcony naszej formacji. Chcemy w czasie tych spotkań poznawać Jezusa, żeby móc Go coraz bardziej kochać i naśladować w oparciu o wybrane fragmenty z Pisma Świętego. W trzeci czwartek miesiąca rozważamy Ewangelię, która będzie czytana w niedzielę. Czwarty czwartek miesiąca to dzień, w którym osoby z naszej wspólnoty w sposób bardziej aktywny uczestniczą w Eucharystii pełniąc posługę lektora, psałterzysty oraz muzyczną. Jest też czas by, dłużej uwielbić Pana Jezusa, Który do nas przyszedł pod postacią chleba i wina. Nasze spotkania są otwarte i każdy może w nich uczestniczyć. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą być napełnieni Duchem Świętym. To On przychodzi do naszych słabości i pomaga nam nawet wtedy, gdy nie umiemy się modlić, ponieważ jesteśmy świątynią Ducha Świętego.

 

WSPÓLNOTA MŁODZIEŻY

 

Wspólnota młodzieżowa w naszej Parafii funkcjonuje od sierpnia 2018 r.

W czasie spotkań staramy się pogłębiać swoją wiarę poprzez śpiew, rozrywkę, taniec, czy wspólne wyjazdy i posiłki. Dzięki tym wszystkim wydarzeniom staramy się bardziej integrować. Oprócz zabawy na spotkaniach poruszamy również tematykę religijną, np. oglądamy filmy m. in. z serii Alpha, czy też omawiamy Słowo Boże. Spotkania tradycyjnie kończymy modlitwą dziękczynną oraz błogosławieństwem. Tak jak nazwa wskazuje – my młodzież lubimy się bawić. Dlatego mieliśmy zabawy – dyskoteki np: Bal Wszystkich Świętych oraz Andrzejki.

Nasze spotkania nie ograniczają się tylko do spotkań w sali parafialnej. Umacnianie naszej wiary dokonuje się również poprzez wyjazdy na różne wydarzenia, np. do Warszawy na “Stadion Młodych”, Konferencję Alpha w Łodzi, do Włocławka na Diecezjalne Obchody ŚDM, czy też Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy. Dzięki temu rozwijamy się i jednocześnie dzielimy się z innymi naszą wiarą.

Poprzez to, że spotykamy się systematycznie umacnia się między nami relacja, a nawet można szczerze powiedzieć – przyjaźnie. Jak to zauważyliśmy – kiedyś nawet niektórzy nie rozmawiali ze sobą nawzajem, a teraz niektórzy nie mogą bez siebie żyć... To piękne i teraz wiemy, że tak po prostu miało być.

Lubimy spędzać ze sobą nawzajem czas, więc pierwsze majowe dni spędziliśmy na spływie kajakowym.

Nasze spotkania są dla każdego! A jeśli to czytasz, to na pewno dla Ciebie!

Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Sali Parafialnej.

CZEKAMY NA CIEBIE! :)