Maj w kościele katolickim jest w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. Przez cały miesiąc gromadzimy się, aby modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej odśpiewując Litanię Loretańską. W naszej parafii dane sołectwa zapraszają ks. proboszcza, by odprawić przy kapliczkach Msze św. oraz śpiewać nabożeństwo majowe. W tym roku mogliśmy zgromadzić się w: Dąbrowej, Kiełczewie Smużnym Pierwszym, Sokołowie, Zwierzchocinach oraz w Kiełczewie Górnym. Poza tym codziennie w świątyni przed Mszą św. wspólnie modlimy się tą Litanią. 

Po Szóstej Niedzieli Wielkanocnej przez trzy dni wyruszaliśmy w procesji do Krzyża Misyjnego, aby modlić się o urodzaje - Dni Krzyżowe.

W maju Świętowaliśmy również Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęliśmy je czuwaniem w wigilię tego święta. W tych dniach gościliśmy w naszej parafii znanego już nam ks. Adama Bajorskiego MSF, który wygłosił homilię.

„Kiedy apostołowie byli zgromadzeni, to Duch Święty zstąpił na nich, było słychać szum z nieba. To pomieszczenie zostało wypełnione obecnością Boga. Zapaliły się ogniste języki nad apostołami i apostołowie doświadczyli obecności Ducha Świętego. Rodzi się pytanie, „czy to jest doświadczenie tylko sprzed dwóch tysięcy lat?”. Otóż nie. Jeżeli jesteśmy razem i jeżeli jest z nami Matka Najświętsza... jeżeli gromadzimy się wokół Pana Jezusa, to możemy otrzymać dar Ducha Świętego. Duch Święty może zstąpić jak dwa tysiące lat temu.”

W dzień Zesłania odbyło się jeszcze jedno wydarzenie: poświęcenie odnowionej kapliczki w Kiełczewie Górnym. Ks. Adam powiedział: „niech ta kaplica przypomina nam właśnie ten czas, kiedy Duch Święta zstępował, kiedy szum z nieba było słychać... żeby pamiętać o tym wydarzeniu, żeby pomyśleć sobie: „to jest ten moment, kiedy Pan Bóg przychodzi i błogosławi nasze rodziny””.

Po Mszy św. i odśpiewaniu nabożeństwa majowego mogliśmy spędzić czas podczas integracji z poczęstunkiem na świeżym powietrzu. 

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy sprawiają, aby to miejsce było jeszcze piękniejsze!