23.07.2014 (środa) ok. 4.30 jesteśmy w mieście Leon. Dworzec zamknięty, koczujemy, drzemiemy przed drzwiami. O 6.00 ruszamy kolejnym autobusem do miejscowości Astorga, skąd rozpoczniemy naszą pieszą pielgrzymkę. 

O 6.30 kupujemy w Astorga muszle św. Jakuba, jemy śniadanie w miejscowym barze i o 7.00 przed piękną katedrą rozpoczynamy naszą pielgrzymkę. Jest chłodno (16°C) i chyba wszyscy śpią, bo poza... pielgrzymami nikogo nie widać. Zatrzymujemy się mniej więcej, co 5 km w bardzo ciekawych i malowniczych miejscowościach lub wioskach, gdzie można kupić coś do jedzenia lub picia. 

Bardzo mi się podobają tutejsze zabudowania, szczególnie te stare z kamienia i elementami drewna. Pełne uroku i szczególnego duchowego klimatu są stare kościoły z charakterystycznymi wieżami, na których czasami można zobaczyć bocianie gniazda. Bardzo ciekawie wyglądają uliczki w tych wioskach i miasteczkach. Smaczny sok marchwiowo – jabłkowo - pomarańczowy... Polecam. Spotkałem wielu sympatycznych pielgrzymów z najróżniejszych stron świata, np. z USA, Kanady, Węgier, Włoch, Niemiec itd. Ostatni odcinek do naszego noclegu, czyli Albergi, był dla mnie ciężki, ponieważ piął się pod górę do miejscowości Rabanal del Camino na wysokość ponad 1000 m n.p.m.... Piękna i bardzo zadbana miejscowość. Romański kościół, w którym odprawiliśmy Mszę św. Nocleg w pięknych, poklasztornych zabudowaniach. Cdn...