1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Wczoraj miało miejsce w Koninie diecezjalne spotkanie młodzieży, w którym uczestniczyły przedstawicielki naszej parafii. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Serdecznie zapraszamy młodzież na spotkania w piątki o godz. 19.00 do Sali parafialnej (jest to czas na rozmowę przy posiłku, omówienie przygotowanego tematu i modlitwę). 
 2. Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym mają miejsce w czwartki po Mszy św. o 18.00 w Sali parafialnej. 
 3. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. 
 4. Dziś po Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu. 
 6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani Bożenie Pietrzak - naszej organistce, chórzystom, orkiestrze gminno-parafialnej oraz zespołowi ludowemu Kiełczewianki składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. 
 7. Spotkania chóru mają miejsce we wtorki o 19.00 w Sali parafialnej, orkiestry w piątki co dwa tygodnie w szkole podstawowej we Wrzącej Wielkiej o 20.00. 
 8. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50. 
 9. W piątek, 25 listopada, będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach diecezjalnej adoracji – bardzo serdecznie zapraszam choć na chwilę do naszej świątyni na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. 
 10. Natomiast wieczorem (25.11 - piątek) o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie będzie noc walki o błogosławieństwo dla Polski. 
 11. Spotkanie dla najstarszej grupy kandydatów do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę (26.11) o godz. 11.00 w Sali parafialnej. 
 12. Zachęcam do wzięcia udziału w Diecezjalnym Dniu Skupienia dla Rodzin, które będzie miało miejsce par. Św. Maksymiliana w Koninie w sobotę (26.11) od godz. 9.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie. 
 13. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. 
 14. Spotkanie formacyjne dla lektorów i psałterzystów będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. godz. 10.00 
 15. Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii za dwa tygodnie od 4 do 6 grudnia, spowiedź adwentowa 5 grudnia (poniedziałek) – poprowadzi je ks. Krzysztof Mętlewicz – student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
 16. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.  

W tym tygodniu patronują nam: wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej; czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.