1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 
 2. W miniony piątek (17.06) ks. Idzi Piasecki, który był w naszej parafii proboszczem przez 14 lat obchodził złoty jubileusz swojego kapłaństwa. Czcigodny jubilat dziś o godz. 12.00 w Ciechocinku w kaplicy zakonnej sióstr Honoratek będzie sprawował Mszę św. dziękczynną z racji 50. lecia kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Idzim.
 3. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę
 5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia podczas Mszy św. dokonamy aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi i uznania Chrystusa Królem swego serca.
 6. Do aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa przygotowujemy się poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych (codziennie w dni powszednie o godz. 17.45). Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.
 7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 8. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 9. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość I Komunii św. za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia oraz również za ofiarę na rzecz naszej parafii to jest kwotę 3510 zł na LED-owe ekrany do wyświetlania tekstów podczas liturgii.
 10. Słowa wdzięczności wobec osób, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w uroczyste przeżycie procesji Bożego Ciała w naszej parafii.
 11. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Krystian Bagiński z Kiełczewa Górnego i Karolina Mirowska z Dąbie n. Nerem.
 12. Przypominam, że sołtysi prowadzą zbiórkę pieniędzy na malowanie kościoła. Miało już miejsce ważne spotkanie i konsultacja na temat polichromii, które znajdują się w naszej świątyni m.in. z ks. kan. dr Piotrem Sierzchałą – diecezjalnym konserwatorem zabytków.
 13. Planujemy zorganizować przy plebanii piknik rodzinny z okazji rozpoczęcia wakacji, który będzie prowadził p. Michał Piekarski – to będzie 27 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W tym tygodniu patronuje nam: wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.