Wiosną, podczas Dni Krzyżowych modliliśmy się o deszcz, prosiliśmy Boga o urodzaje. W ostatnią niedzielę sierpnia zgromadziliśmy się w Sokołowie przy szkole, aby podziękować Bogu za zebrane plony podczas Dożynek Powiatowo - Gminno - Parafialnych. Uroczystość rozpoczął korowód, podczas którego przeszliśmy z wieńcami, pocztami sztandarowymi, orkiestrą oraz asystą liturgiczną. Mszy św. przewodniczył nasz proboszcz - ks. Marcin Sadownik, który celebrował wraz z ks. Mariuszem Budkiewiczem - proboszczem w parafii Ochle, we wspólnej modlitwie uczestniczył ks. kanonik Aleksander Rybczyński. Podczas homilii ks. Mariusz powiedział: „Sprawujemy Eucharystię. Za chwile kapłan weźmie w swoje dłonie chleb, owoc ziemi i pracy rąk ludzkich, który złoży Bogu na ofiarę, aby stały się Ciałem Jezusa Chrystusa, bo przecież Chrystus ustanowił Eucharystię pozostając z nami pod postacią chleba. To również uczniom zmierzającym do Emaus ukazał się, sprawił, że mogą Go rozpoznać, gdy wziął w swoje dłonie chleb i wspominali, że rozpoznali Go po łamaniu chleba, a On to wypowiadał słowa: „To jest Ciało Moje za Was wydane, to czyńcie na Moją pamiątkę”. Tęsknimy również za tym chlebem, którym jest Eucharystia”.

Po Mszy św. zostali przedstawieni i przywitani zaproszeni goście. Mogliśmy również podziwiać wokalne i taneczne talenty dzieci, które pod opieką wychowawców przygotowały część artystyczną. Poznaliśmy wyniki konkursu pt. „Rolnik roku powiatu kolskiego”. Mogliśmy też usłyszeć grę Orkiestry Gminno-Parafialnej oraz śpiew Kiełczewianek. Po występach naszych lokalnych artystów zaprezentował się zespół Equador, zespół Effata, oraz gwiazda wieczoru - Massimo. Zabawę poprowadzili DJ’wie - DJ SEBA & DJ MANIEK.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz za to, że potrafimy się spotkać, aby podziękować Panu Bogu za Jego opiekę nad nami.