7 sierpnia 2022 19:23
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Sierpień to czas pieszych pielgrzymek do Częstochowy. W sobotę 6.08 rozpoczelismy ten czas w naszej parafii Pieszą Pielgrzymką, która wyruszyła z Torunia. Około godz. 16.00 Grupa Zielona przybyła do nas na postój, aby zregenerować swoje siły. Wieczorem nasza parafia przyjęła trzy pielgrzymki na nocleg. Pelplin – grupę Kociewie, która nocowała w domach naszych parafian. Toruń – grupę Białą oraz Brązową – te grupy nocowały w Szkole we Wrzącej Wielkiej oraz przyjęli ich parafianie. Od rana poszczególne sołectwa przygotowali śniadanie dla przechodzących pielgrzymek. Zatrzymały się trzy grupy. Przed godz. 9.00 mogliśmy ugościć pielgrzymów z Grudziądza – grupę Świecie. Niedługo po niej, przybyła Grupa Akademicka z Torunia. Około 9.30 przywitaliśmy ostatnią grupę – Pieszą Pielgrzymkę z Pelplina – Chojnice.
Na obiad jak co roku przybyła do nas grupa z Włocławka. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.
Od poniedziałku wyruszają również osoby z naszej parafii, w tym nasz ksiądz proboszcz. Wszystkim pielgrzymom życzymy, aby Pan Bóg błogosławił na czas pielgrzymowania.