- Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego świętego czasu. Nadal jesteśmy wezwani do nawrócenia i pokuty oraz do korzystania z daru Bożego miłosierdzia, ale od dziś liturgia nabiera wymiaru pasyjnego. Zasłaniamy krzyże, aby jeszcze głębiej skupić się na rozważaniu męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego gorąco zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali – szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku w nich nie uczestniczyli.
- Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga krzyżowa w piątek: w kaplicy w Kiełczewie o godz. 16.30 oraz w kościele we Wrzącej Wielkiej o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00. Dziś (22 marca) zapraszamy także na adorację pasyjną z uwielbieniem pt. „Pochyleni nad Krzyżem” o godz. 16.30 w kościele parafialnym. Przypominam, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – ofiarujmy go za siebie lub za naszych bliskich zmarłych.
- O przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele uprzejmie proszę mieszkańców Lipich Gór i Kiełczewa Smużnego IV „Kresy”. Spotkanie organizacyjne będzie w poniedziałek po Mszy św.
- We wtorek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W modlitwie pamiętajmy o rodzinie Błogosławionych Ulmów oraz o wszystkich, którzy z narażeniem życia ratowali swoich bliźnich.
- W środę, 25 marca, będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień, w którym wspominamy początek naszego odkupienia. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.
- Uroczystość ta jest także Dniem Świętości Życia oraz okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące włączyć się w tę modlitwę przynoszą ze sobą świece. Uroczyste przyrzeczenia zostaną złożone podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
- W czwartek, 26 marca, przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz dzień modlitwy za więźniów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy pogubili się w życiu, prosząc dla nich o łaskę nawrócenia i nadzieję miłosierdzia.
- W przyszłą niedzielę, 29 marca, będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10.00. Na każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą Świętą o godz. 12.00.
- Dzieci i młodzież ze scholii „Iskry Boże” przygotowali palmy, które można nabyć przed kościołem. Złożone ofiary przeznaczone będą na zakup bluz oraz dalszy rozwój naszej scholii (modernizację sprzętu i wyjazdy). Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą pomoc.
- W kościele znajduje się także puszka na wsparcie hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu, gdzie przebywa nasza parafianka. Niech będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
- Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych za pomoc w zbiórce ofiar na dekoracje świąteczne oraz za złożone ofiary. „Bóg zapłać” za troskę o piękno naszej świątyni mieszkańcom: Kaczyńca – 370 zł, Podsokołowa – 715 zł, Sokołowa – 895 zł, Wrzącej Wielkiej od str. Koło do kapliczki w str. SP – 1575 zł, Osówia – 560 zł, Kiełczewa Górnego „Wsi” – 688 zł, Kamienia ze Stanisławowem – 660 zł.
- Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w dniach od23 do 27 marca 2026 roku w godzinach od 9.00. W ofercie znajdą się m.in.: używane zabawki, gry planszowe, ozdoby świąteczne, nowe rzeczy użytku codziennego oraz różnego rodzaju vouchery – idealne także jako prezenty świąteczne. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc dla Moniki Poplewskiej i jej dzieci.
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kamieniu – Kaczyniec, Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole we Wrzącej Wielkiej zapraszają na kiermasz ciast, który odbędzie się 3 kwietnia (Wielki Piątek) w remizie we Wrzącej Wielkiej. Będzie można nabyć domowe wypieki na święta, dekoracje wielkanocne oraz różnego rodzaju vouchery. Dochód z kiermaszu również zostanie przeznaczony na pomoc dla Moniki Poplewskiej i jej dzieci.