W niedzielę 7 września 2025 r., w 86. rocznicę tragicznych wydarzeń II wojny światowej, odbyła się Msza Święta przy pomniku w Lipich Górach.
Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Sadownik – proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej.
Wspólnie upamiętniliśmy 61 mieszkańców ziemi kolskiej i okolic, którzy zostali bestialsko zamordowani przez hitlerowskich okupantów 6 września 1939 r.
Na modlitwie zgromadzili się wierni, poczty sztandarowe jednostek OSP z Wrzącej Wielkiej, Kiełczewa Smużnego Pierwszego i Babiaka, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym, przedstawiciele władz samorządowych oraz wszyscy, którzy pragnęli oddać cześć ofiarom.
Niech słowa przypomniane podczas uroczystości prowadzą nas w codzienności: „Pamięć o przeszłości jest wezwaniem do budowania przyszłości opartej na prawdzie i pokoju.”