Orszak Trzech Króli we Wrzącej Wielkiej – wspólne świadectwo wiary (2026)
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2026 r., parafia we Wrzącej Wielkiej po raz kolejny przeżywała Orszak Trzech Króli – barwne i modlitewne wydarzenie, które zgromadziło licznie parafian oraz gości, stając się radosnym świadectwem wiary i wspólnoty.
Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.00, około godz. 11.00, wyruszył procesyjnie Orszak. W jego centrum znaleźli się Trzej Mędrcy ze Wschodu, w których role wcielili się ojcowie dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania: Marek Cichy, Andrzej Główczyński oraz Grzegorz Fijałkowski. Przez kolejne etapy drogi prowadził uczestników narrator – Mariusz Prażanowski.
Symboliczna wędrówka do Nowonarodzonego Króla obejmowała również scenę przy pałacu Heroda, zorganizowaną na posesji pani Krystyny Marciniak. Na pięknie udekorowanym balkonie w postać króla Heroda wcielił się Wiktor Zawada, autor scenariusza całego wydarzenia. Oprawę i bezpieczeństwo Orszaku zapewniali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzącej Wielkiej, którzy zarówno odgrywali rolę strażników, jak i czuwali nad bezpiecznym przebiegiem trasy.
Finałem Orszaku było dotarcie do stajenki z Świętą Rodziną, przygotowanej w sali OSP. Maryję i Józefa z Dzieciątkiem odegrali Patrycja i Patryk Ławniczak. Tam Trzej Królowie złożyli symboliczne dary: złoto, kadzidło i mirrę, a zgromadzeni wierni wspólnie oddali pokłon Nowonarodzonemu, wyrażając swoją radość śpiewem kolęd.
Po zakończeniu części scenicznej każdy uczestnik Orszaku mógł skorzystać z gorącego poczęstunku. Barszczyk i paszteciki zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu i życzliwości pań: Czesławy Makarowicz, Aliny Lewandowskiej, Krystyny Marciniak, Beaty Rogaś oraz Iwony Adamczyk, za co składamy serdeczne podziękowania.
Orszak Trzech Króli we Wrzącej Wielkiej był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale przede wszystkim wspólnym wyznaniem wiary, okazją do rodzinnego przeżywania tajemnicy Objawienia Pańskiego oraz budowania parafialnej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego przygotowanie i przebieg – aktorom, organizatorom, służbom porządkowym oraz wszystkim uczestnikom.