- Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół ze szczególną czcią wyznaje wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Każdy świadomie i pobożnie uczyniony znak krzyża jest uwielbieniem Trójcy Przenajświętszej. Prośmy Boga o światło Ducha Świętego, abyśmy coraz głębiej poznawali i przeżywali tę wielką tajemnicę naszej wiary.
- W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Pszczół – Matki Bożej Miodnej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczy ks. Maciej Jasiński, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Brześciu Kujawskim oraz kapelan pszczelarzy Regionalnego Związku Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Pszczelarzom za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości, zwłaszcza za prace porządkowe wokół świątyni i na parkingu.
- Jutro, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Będziemy modlić się o ich bezpieczeństwo, dobre serca oraz wzrastanie w wierze i miłości do Boga.
- Rozpoczynamy czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17.45 będziemy gromadzić się na nabożeństwie czerwcowym połączonym ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału, aby wynagradzać Panu Bogu za grzechy nasze i całego świata.
- W najbliższy czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to szczególny dzień publicznego wyznania wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00, a po niej wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy: I ołtarz przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa przy skrzyżowaniu – mieszkańców Zwierzchocin; II ołtarz przy kapliczce przy POM-ie – mieszkańców Osówia; III ołtarz przy remizie OSP – mieszkańców Sokołowa; IV ołtarz przy kapliczce przy posesji Państwa Malców – mieszkańców Poddkiejsza i Poddębna. Elementy dekoracyjne będzie można odebrać w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy także o udekorowanie domów i trasy procesji. Tradycyjnie zapraszamy do zaangażowania wszystkie jednostki OSP, chór, orkiestrę, osoby niosące feretrony oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Podczas uroczystości dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próba liturgiczna oraz okazja do spowiedzi dla dzieci i ich rodzin odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Próba dla dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 14 czerwca, będzie miała miejsce w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Bartymeusz” wraz z parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Kole zapraszają na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca, o godz. 18.00 na placu przy Urzędzie Skarbowym w Kole.
- Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17.45. Zachęcamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie.
- W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o święte i liczne powołania kapłańskie oraz zakonne. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00.W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 17.45, a następnie Msza Święta o godz. 18.15 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
- Dla członków Żywego Różańca przypominamy, że ostatnia niedziela miesiąca jest dniem zmiany tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec: o otwarcie serc rodziców i dzieci pierwszokomunijnych na miłość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- Trwają przygotowania do wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica 2000, które odbędzie się 6 czerwca. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z księdzem proboszczem.
- Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Artur Sztendel z parafii w Zygrych oraz Justyna Kaźmierczak z naszej parafii (ul. św. Jana Pawła II) oraz Robert Krzysztof Kraszkiewicz z Zbierska-Cukrowni i Ewelina Lorenc z Zwierzchocin
- Serdecznie dziękuję Paniom i Panom Sołtysom za prowadzenie zbiórki ofiar przeznaczonych na pokrycie kosztów malowania naszej świątyni. Dziękuję również za wykonane w ostatnim czasie prace: renowację schodów prowadzących na chór, montaż nowych gniazdek elektrycznych, odnowienie i zawieszenie stacji Drogi Krzyżowej oraz usunięcie betonowej opaski przy fundamentach kościoła od strony północno-wschodniej. Jestem wdzięczny za każdą pomoc, złożoną ofiarę, modlitwę i życzliwość okazywaną naszej parafii.
„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen”.