Majówka – kajaki

1 maja 2019 20:31
Majówka – kajaki
W ostatni kwietniowy wieczór nasza wspólnota młodzieżowa pod opieką księdza proboszcza udała się na spływ kajakowy do gospodarstwa agroturystycznego w Osieczy Pierwszej, które znajduje się nad Wartą w okolicy Konina.
Nasz pobyt w tym urokliwym miejscu rozpoczęliśmy ogniskiem i śpiewem różnych biesiadnych piosenek i nie tylko… przy akompaniamencie gitary oraz muzyki z boomboxa. Wyjątkowo długi „dzień” zakończyliśmy modlitwą brewiarzową – kompletą.
Pierwszomajowy poranek był słoneczny i zarazem rześki. Na początku tego dnia nie zabrakło też czasu na uwielbianie Boga psalmami. Ważny „zastrzyk” energii potrzebnej do wiosłowania to śniadanie. Pakowanie najbardziej potrzebnych rzeczy do spływu. Przeszkolenie w sprawie bezpieczeństwa. Spacerem nad Wartę, aby tam rozpocząć nasz spływ z Osieczy Pierwszej do Lądu. „Wodowanie” i pierwsze wrażenia kontaktu z Wartą w kajakach… 🙂
Spływ to możliwość podziwiania pięknych widoków i nietypowej integracji. Oczywiście nie było nudy!
Integracja.. tak, to słowo, które idealnie opisuje nasz wyjazd, a przede wszystkim wspólne kajaki. Były śpiewy i nie obyło się bez wspólnych selfie…😉
Pomimo, iż większość z nas pierwszy raz w życiu płynęła kajakami, to wszyscy zdrowi i bezpiecznie dopłynęliśmy do celu.
Trasa liczyła ponad 20 km i trwała ponad 3 godziny. To była świetnie spędzona majówka!
Jak już zdeklarowaliśmy – za rok przepłyniemy więcej!