DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 4 stycznia 2026

  1. Dzisiejsza, druga niedziela po uroczystości Narodzenia Pańskiego, zachęca nas do kontynuowania radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Niech to świętowanie w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej będzie czasem wdzięczności za dar wcielenia Syna Bożego.
  2. W najbliższy wtorek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, znana w naszej tradycji jako Święto Trzech Króli. Tego dnia podczas każdej Mszy Świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo kredy i kadzidła. Poświęconą kredą oznaczmy drzwi naszych domów napisem: C + M + B 2026, co tłumaczymy także jako: Christus mansionem benedicat– „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Niech ten znak będzie świadectwem naszej wiary i zaproszeniem Chrystusa do naszej codzienności.
  3. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest również Dniem Pomocy Misjom. Tego dnia przed kościołem zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, wspierający pracę polskich misjonarzy i misjonarek. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do udziału w naszym Wrząckim Orszaku Trzech Króli, który po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszy z kościoła. Zatrzymamy się przy symbolicznie przygotowanym Pałacu Heroda, a następnie przejdziemy do sali OSP, gdzie Trzej Królowie złożą dary Dzieciątku Jezus. Niech to będzie radosne świętowanie całymi rodzinami, szczególnie z udziałem dzieci.
  5. Tego dnia, 6 stycznia, zostanie oficjalnie zakończony Jubileuszowy Rok 2025. Papież Leon XIV dokona symbolicznego zamknięcia Drzwi Świętychw Bazylice św. Piotra w Rzymie, kończąc tym samym wyjątkowy czas łaski i odnowy duchowej.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku, 12 stycznia, rozpocznie się okres zwykły w ciągu roku.
  7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Przyjmując kapłana, otwieramy nasze domy na Boże błogosławieństwo i wyrażamy przynależność do wspólnoty Kościoła. Plan kolędy na ten tydzień: poniedziałek (5.01) od godz. 10.00 – Osówie; środa (7.01) od godz. 9.00 – Kamień (bez Stanisławowa); piątek (9.01) od godz. 15.00 – POM; sobota (10.01) od godz. 9.00 – Lucjanowo (od p. Bilińskich); poniedziałek (12.01) od godz. 10.00 – Poddębno. Plan znajduje się w gablocie parafialnejoraz na stronie internetowej parafii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatomtego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia, pokoju serca oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • w środę, 7 stycznia – św. Rajmund z Penyafort, prezbiter, dominikanin i wielki uczony Kościoła.

Niech nowy tydzień, rozpoczęty Eucharystią i umocniony Bożym Słowem, będzie dla nas czasem pokoju i pogłębienia relacji z Panem Bogiem.
„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami” (J 1,14) – niech to będzie nasza codzienna radość i siła.