- Dziś przeżywamy Czwartą Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Jutro, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, znane również jako Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu wspominamy, jak Maryja i Józef przynieśli Dziecię Jezus do świątyni, by ofiarować je Panu. Msze Święte z błogosławieństwem gromnic w naszym kościele o godz. 16.00 i 18.00.
- 2 lutego obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. W naszych modlitwach polecajmy siostry i braci zakonnych oraz wszystkich, którzy oddali swoje życie Bogu na wyłączną służbę. Módlmy się także o nowe powołania do życia zakonnego i konsekrowanego. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Zachęcam do kontynuowania duchowej adopcji sióstr zakonnych podjętej w ubiegłym roku.
- W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
- Pierwszy czwartek (5 lutego): dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, modlimy się o powołania.
- Pierwszy piątek (6 lutego): oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź i adoracja od godz. 17.00, następnie Msza Święta.
- Pierwsza sobota (7 lutego): oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 17.00, a po nim Msza Święta.
- W poniedziałek, 2 lutego, w godz. 9.00–12.00 w Szkole Podstawowej im. Tony’ego Halika we Wrzącej Wielkiej odbędzie się akcja poboru krwi. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem. Należy zabrać dokument tożsamości. Dziękujemy organizatorom i honorowym dawcom za ich świadectwo troski o życie bliźnich.
- Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za życzliwe przyjęcia, wspólną modlitwę i rozmowy. Proszę o przygotowanie stołu z krzyżem, świecami i wodą święconą. Plan kolędy:
- poniedziałek (2.02) od godz. 10.00 – Sokołowo
- wtorek (3.02) od godz. 15.00 – Kiełczew Smużny Pierwszy (od szkoły do p. Dzięgielewskich)
- środa (4.02) od godz. 9.00 – Kiełczew Smużny Czwarty
- czwartek (5.02) od godz. 9.00 – Kiełczew Smużny Pierwszy (od p. Rybnika do p. Rybnik)
- sobota (7.02) – kolęda uzupełniająca (proszę o zgłoszenia telefoniczne). Plan kolędy dostępny również w gablocie parafialnej.
- Dziś, w niedzielę o godz. 15.00, nastąpi otwarcie lodowiska przy boisku kościelnym. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z lodowiska wyłącznie w kaskach i pod opieką rodziców. Prosimy o zachowanie ostrożności i zasad bezpieczeństwa.
- W piątek została założona nowa kotara w głównym wejściu kościoła we Wrzącej Wielkiej oraz długa nowa poduszka na siedzisku w pierwszej ławce w głównej nawie (koszt takiej poduszki to 350 zł).
- Rozbiórka dekoracji świątecznej planujemy dokonać we wtorek (3 lutego) od godz. 9.00. Uprzejmie proszę o tę prace mieszkańców Dąbrowy i Wandynowa, którzy będą przygotowywać dekorację na tegoroczne święta Bożego Narodzenia.
- Spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania będzie w najbliższą niedzielę (8 lutego) po Mszy św. o godz. 10.00.
- Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła (zapłacenie faktury za prąd). Za każdą ofiarę: Bóg zapłać!
- Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Niedziele”, który będzie wyświetlany w MDK-u w Kole w piątek i sobotę (6-7 lutego) o godz. 18.00. Ten film to opowieść o odwadze pójścia pod prąd oczekiwań otoczenia
- Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pokoju serca i światła Ducha Świętego w codziennym życiu.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
- Wtorek, 3 lutego – Święty Błażej, biskup i męczennik, orędownik w chorobach gardła;
- Tego samego dnia – Święty Oskar, misjonarz i biskup, zwany Apostołem Północy;
- Czwartek, 5 lutego – Święta Agata, dziewica i męczennica, patronka w czasie pożarów;
- Piątek, 6 lutego – Święty Paweł Mika i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
„Światłość na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela” (Łk 2,32) – niech te słowa z Ewangelii towarzyszą nam w nadchodzącym tygodniu, prowadząc ku pełniejszemu zaufaniu Bożej Opatrzności.